Zamanınızı ve Paranızı Sömüren Sözde Yaşam Koçlarından Uzak Durun!

Bu iş, profesyonellik gerektiren bir iş. Nasıl ki her profesyonel iş, belirli bir disiplin gerektiriyorsa, profesyonel yaşam koçluğu da belirli bir disiplin gerektiriyor. Bu disiplin üzerine iş prensibini oluşturmayan sözde yaşam koçları ise, çeşitli uyanık yöntemler ile kazanmış olduğu müşterilerine doğru biçimde yol arkadaşlığı sağlayamıyor. Bu da bireyin yerinde saymasına ve yaşamını daha iyi hale getirememesine yol açmaktadır. Koçluk kavramından bi haber kişilerin yaşam koçu olarak piyasayı kirlettiğine fazlasıyla şahit oluyoruz. Hatta bu durum, psikologların bile yaşam koçluğu kavramına karşı tepki göstermesine yol açıyor.

Koçluk konusunda doğru bilgileri almak için isterseniz KOÇLUK REHBERİ‘mi inceleyin. Size yardımcısı olacaktır.

Bazı yaşam koçlarının özel ve mistik ambiyans vererek, müşterilerini kandırmaya yönelik davranışlar sergilediğini görürsünüz. Bunları profesyonellikten uzaklaştıran durum, işlerini dolandırıcılık üzerine gerçekleştiriyor olmalarıdır. Aslında her alanda olduğu gibi, bu alanda da dolandırıcıların ve işgüzarlığın varlığı, işin profesyonellerini rahatsız ediyor. Bu alanda ICF onaylı ve doğru eğitimi alan kişilerin mesleki itibarlarına da zarar geliyor.

Sizinle birlikte yürüteceğim koçluk sürecinde, profesyonellikten taviz vermeden ve en akılcı bir şekilde yaşamınızın doğru noktalarına temas etmek mümkün olacak. Sizi rahatlatmaktan çok, yaşamınızı daha iyi hale getirme konusunda sizle en güzel bir şekilde yol almaya odaklanacağım. Bu da sizler için en faydalı hizmet olacak.

Siz siz olun, zamanınızı ve paranızı sömüren sözde yaşam koçlarından uzak durun.

Randevu almak isterseniz 0539 894 09 19 numaralı telefonu arayın ya da WhatsApp’tan mesaj atın. Size en kısa sürede döneceğim.

Sevgiler.

Muhammet TAŞDEMİR – Profesyonel Yaşam Koçu & Sosyolog & Yazar