İstanbul’da Yaşamak ve Yaşam Koçu İle Yol Almak

İstanbul büyük bir metropol ve bu metropolde yaşamak gerçekten yorucu oluyor. Özellikle şehrin karmaşası, trafiği ve iş yoğunluğu derken kendinize ayıracağınız vakit oldukça kısıtlı kalıyor. Yaşam amacınız ve hedefleriniz, belki de bu yüzden netleşmiyor ve niçin yaşadığınızı unutuyorsunuz. 

Hayat uzun bir maraton ve bu maraton boyunca almanız gereken önemli yollar var. Okulun bitmesi, okul bittikten sonra işe girmek ve iş hayatında başarılı olabilmek gibi etmenler var bu maratonda koşarken. Hep mecburen olması gerekenler için koşuşturursunuz. Hatta şarkısı bile vardı MFÖ’nün Mecburen diye. Bazı şeyleri mecburen yaparsınız. 

Gerçekten Ne Yapmak İstediğinizi Biliyor Musunuz?

Aslında bunları yaparken gerçekten ne yapmak istediğinizi biliyor musunuz? Gerçekten içinizdeki potansiyeli bugüne kadar keşfetmek için neler yaptınız? Gerçekten bugüne kadar yaptığınız işleri aslında çok kısa bir zamana sığdırıp, kendinize yatırım yapma imkanınız oldu mu? Kendiniz için en son ne yaptınız? Yaptığınız şeylerin bir amacı oldu mu? Hayatınız boyunca istediğiniz bir hedef oldu mu? Bunun için yapma kararlılığı hissetiniz mi? 

Belki de hayır?

İşte bu noktada profesyonel yaşam koçu olarak sizin yaşamınızda eksik kalan noktaları sizin anlatımlarınız ile size gösteriyorum. Profesyonel yaşam koçları, yaşamınızda eksik olan noktaları görmenize yardımcı olarak, hangi yaşam alanınızı gerçekten geliştirmek istediğinizi size düşündüren profesyonel bir hizmettir.

Bugüne kadar eksikliğini hissettiğiniz şey, aslında yaşam amacınızı ve hedeflerinizi netleştirmemek olmuştur. 

Bakın Montaigne’nin güzel bir sözü var. Bunu size alıntı olarak paylaşmak istiyorum.

Bir amaca bağlanmayan ruh, yolunu kaybeder. Çünkü her yerde olmak, hiçbir yerde olmamaktır. Montaigne


Yazımın başında size İstanbul ‘da yaşamanın zorluğundan ve bu zorluğun size getirmiş olduğu sıkıntılardan bahsetmiştim. Aslında hepimizin içinde özgür olmak isteyen bir kuş var. Fakat bu kuşun kafesindeki kilidi kırması ve dışarıda uçması tamamen kendi elindedir.

İstanbul ’da Hedeflerini Hayata Geçirmek İçin Yaşam Koçu Desteği Almak
İstanbul ’da Hedeflerini Hayata Geçirmek İçin Yaşam Koçu Desteği Almak

Yani şunu demek istiyorum:

İçinizde zaten kendinizi mutlu etmeye yetecek bir potansiyel var. Sadece bunu nasıl ortaya çıkaracağınızı bilmiyorsunuz. Bunu ortaya çıkarmak için birinin sizi tarafsızca dinlemesine ve size doğru soruları sorarak sizi kendinize göstermesi gerekmektedir. İşte profesyonel yaşam koçluğu da budur. Sizi kendinize göstermek.

Hemen Şimdi Ara ve Yaşamında Eksik Olan Noktaları Belirlemek İçin Ücretsiz Tanışma Randevumuzu Tespit Edelim Birlikte : 0539 894 09 19

Bundan Sonra Ne Olacak Peki Sevgili Yaşam Koçum?

Bundan sonrası için birlikte yol alacağız. Sana doğru soruları yöneltip seni dinleyeceğim. Sen konuştukça aslında yapman gerekenler ortaya çıkacak ve netleşecek. Birlikte çıkacağımızbu 3 aylık maratonda, hayatında eksik olan noktayı birlikte çözeceğiz. Bu konuda oldukça azimli ve kararlı olacaksın ve kendine inanacaksın. Yaşam koçuna inanacaksın ve sürekli motive olacaksın. Göreceksin ki eksik olduğun nokta, kendiliğinden çözülecektir.

[easy-tweet tweet=”Bu şehir beni çok yoruyor. Bir yaşam koçunun desteği ile motive olmam gerek :(” user=”yasamkocumt” hashtags=”yaşamkoçu”]

İstanbul dan kaçıp uzaklaşmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Her hafta tatile çıkmak gibi eylemler, yoğun tempo nedeniyle maalesef mümkün olmayabiliyor. Yaşamınız git gide yorucu oluyor. Çünkü yaşamınızın bir amacı ve bu amaç uğruna ilerlediğiniz bir hedef netleşmiş değil maalesef. Bu hedef uğruna da kendinizi motive edemiyorsunuz haliyle.

Bugüne kadar hayat amacınızı göremediyseniz ve hedeflerinizi belirleyemediyseniz, gerçekten kendinize önem vermiyorsunuz. Belki de her gün düşük enerji ile uyanıyor olmanızın sebebi bu. Ne için yaşadığınızı bilememek veya ne için yol alacağınızı ve eylem planı yapacağınızı bilememek.

Profesyonel yaşam koçunuz olarak birlikte yol alırsak, kendinize katacağınız en önemli değer, eksik olduğunuz konuyu netleştirmek ve bunun için ölçülebilir ve zamanı vs. belli tastamam bir hedef olacak. Bu süreç içerisinde kendiniz iradenizle ve azminiz ile aldığınız yolu görecek ve kendinize yapmış olduğunuz yatırımın değerinin farkına varacaksınız.

İstanbul ‘da Yaşam Koçluğu Almak İçin Bazı Sebepler

Neden koçluk almanız gerektiğini anlamanızı sağlayacak bazı sebepleri size sıralamak isterim:

  1. Hayatta gereksiz yere mücadelesini verdiğin pek çok şeyi aslında sen kendin farkında olmadan oluşturursun. Halbuki bir hedef ve amaç uğruna azmini ve kararlılığını göstersen, bugün pek çok şey değişebilir.
  2. Kendiniz için yapmanız gereken değişiklikleri ve yeniliklere kendinizi kapatmanız, size zarar veriyor. Bu da içinizdeki potansiyeli görmenizde size engel oluyor.
  3. Daha önce yaşadığınız kötü ve sıkıntılı olaylar, daha yetenekli biri olmanızı GÖREMEMENİZE sebep oluyor.
  4. İstediğin şeylere ulaşmak için, alıştığın ve bırakamadığın şeylerden önemli ölçüde ödün vermelisin. Bu da ancak ciddi bir başlangıç, yeni bir hedef ve özel bir amaç ile mümkün. Uygulanacak yeni eylemler ile mümkün.

Yaşamınız, bir resim tuvali gibidir. Boş bir tuvali istemediğiniz renkler ile amaçsız bir tasarım ile oluşturmazsınız dimi. İstemiş olduğunuz resmi çizmek istiyorsanız, elinizde az boya olsa bile sadece istemiş olmak, hedeflemek ve eyleme geçirmek, sizi o hayalinizdeki resme doğru götürmeye yetecektir. 

Yaşamınızın kalitesini artırdıkça içinizde olan özgüven de artacaktır. Yaşam amacınızı öğrendiğinizde ne için yaşadığınızı anlayacaksınız. Önemli olan bu hayatta ne istediğinizi bilmek ve buna göre yaşamaktır. Tabi ki boş ve amaçsız konular uğruna yaşamaktan vazgeçmelisiniz. Sizi gerçekten mutlu etmeyecek bir amaç uğruna neden yaşamak isteyesiniz ki?

İstanbul öyle bir yer ki, eğer bir hedefiniz ve yaşama gayeniz yoksa eğer cidden hayatta soğutacak cinsten. Özellikle günümüzdeki zorlukları ele alırsak gerçekten kaçıp gitmek istiyorsunuz bir yerlere. 

Fakat kaçıp gitseniz bile hayat amacınızı gerçekten keşfetmemişseniz, vicdanınız sizi mutlaka rahatsız edecektir. Bir hedef uğruna mücadele etmeyi ve başarmayı hayat düsturu edinmemişseniz, bu sizi daima rahatsız edecek bir unsur olacaktır.

Gerçekten hedefi olan bir birey olmak istiyorsanız ve bu hedefinizi gerçekleştirmek için motivasyon kazanıp çaba göstermek istiyorsanız ve İstanbul ‘da yaşıyorsanız, profesyonel yaşam koçu desteği ile hedefinize doğru yol almanız sizin için değerli bir fırsat olabilir.

İnternetteki aramalara göz attım ve yaşam koçu İstanbul gibi aramalara denk geldim. İnsanların yaşam koçu arayışları var ve hayatlarına değer verdiklerini gördüm. Kendilerini dinleyecek ve hedeflerine ilerleme yolunda kendilerine bir yol arkadaşı bulacak bir destek arıyorlar. İstanbul’da en iyi yaşam koçu hakkında bilgi sahibi olmak da bence onların en doğal hakkı olduğunu düşünüyorum. 

Hemen Şimdi Ara ve Yaşamında Eksik Olan Noktaları Belirlemek İçin Ücretsiz Tanışma Randevumuzu Tespit Edelim Birlikte : 0539 894 09 19