Yaşam Koçu Desteği ile Neler Değişir?

Yaşam koçu nedir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir : Hizmet almak isteyen kişinin hayatı ile ilgili seçtiği konuda, istediği noktaya ulaşmak için almış olduğu planlı bir süreçtir. Bu süreç belirli seanslar eşliğinde gerçekleşir ve yaşam koçluğu seansları gizlilik ve mahremiyet içerisinde gerçekleşen bir unsurdur. Süreç boyunca kişisel hayatınız hakkında vermiş olduğunuz bilgiler, profesyonel yaşam koçu tarafından korunur ve kimse ile paylaşılmaz. Bu uluslararası koçluk federasyonunun belirlemiş olduğu ve kesinlikle ihlal edilmemesi gereken profesyonel bir standarttır.

Yaşam Koçu Desteği Alırsanız Hayatınızda Neler Değişir?

Profesyonel bir yaşam koçu desteği ile hayatınızda keşke dediğiniz konuları netleştirip bir hedef haline getirebilir ve süresi belirli bir süreç içerisinde başarıya ulaştırabilirsiniz. Tek başınıza bir şeyleri değiştirmek istediğinizde, içinizde o motivasyonu ve o gücü bulamayabilirsiniz. O değişimi ve dönüşüm yakalamak için moral motivasyon ve potansiyelin keşfi, profesyonel yaşam koçu desteği ile daha iyi gerçekleşir.

Yaşam Koçu Desteği İle Farkındalık Seviyeniz Artar

Yaşam koçluğu hizmeti alan pek çok kişinin hayatında belki de en önemli değişiklik, içinde bulunduğu süreci değiştirirken artan farkındalık seviyesidir. Bazı şeylere hayatımızda alışırız ve bu alıştığımız şeyler aslında değişime ve dönüşüme kapanmaya sebep olur. İşte bu değişim ve dönüşümü tekrar yakalamak ve farkındalık seviyesinin gerçekten yükselmesi için yapmanız gereken profesyonel yaşam koçundan randevu almak olmalıdır.

Yaşam Koçu Desteği İle İç Dünyanızı Yeniden Keşfedersiniz

Çoğu zaman aradığınız soruların cevabı iç dünyanızdadır. Ama istediğiniz şeyleri sürekli dışarıda arayarak gerçekte cevabı bulmanız gereken yeri unutursunuz. Bu da sizin iç dünyanızı kapatmanıza ve ileriyi görememenize sebep olur. Aslında gerçek değişim ve dönüşüm iç dünyanızı keşfetmeniz sonucu ortaya çıkan bir süreçtir. İç dünyanızı keşfetme sürecini profesyonel bir yaşam koçu ile gerçekleştirirseniz, belki süreç o kadar iyi ve verimli gerçekleşecektir.

Yaşam Koçu Desteği İle Hayata Yeniden Bağlanırsınız

Şu an belki de ruhsal sorunlar yaşıyorsunuz. Tabi bu konuda psikologların ve terapistlerin yaptığı çalışmalar göz ardı edilemez. Ancak geçmiş ile sürekli yüzleşmek ve bunu iyileştirmeyi çalışmak yerine gerçekçi bir değişim ile geleceğe şekil vermek, belki de sizi daha iyi biri yapacaktır. Değişim sizi şu andan daha farklı biri yapar ve hayata daha farklı bakmanızı sağlar. Önemli olan değişmeyi istemek ve yeniden başlamayı istemektir.

Bu yazıya pek çok başlığı sığdırabilirim. Ancak önemli olan bu 3 başlıkta yer alan durumları kavramanızdır. Profesyonel yaşam koçu desteği sizi daha güçlü yapar. Hemen bana ulaşın ve değişime başlayalım.

Tel . 0539 894 09 19