Profesyonel Yaşam Koçu Desteği Almak İçin Geçerli 8 Sebep

Muhammet TAŞDEMİR - Profesyonel Yaşam Koçu
Muhammet TAŞDEMİR – Profesyonel Yaşam Koçu

Profesyonel yaşam koçu olarak, hayatınızla ilgili ne yapmak istediğinizi  ve bunu nasıl yapacağınızı anlamanıza yardımcı olabilirim. Birçok insan yardıma ihtiyaç duymadıklarını ve her şeyi kendi başlarına yapabileceklerini düşünmektedir. Gerçek şu ki, her zaman, fazla zaman veya para harcamamak için nerede olmak istediğinizi elde etmede size yardımcı olabilecek iyi bir profesyonel yaşam koçu desteği almaktır.

Sizin için hazırlamış olduğum 8 maddede profesyonel yaşam koçu ile yola devam etmenin sebeplerinden ve öneminden bahsettim.

 

 

 

BU GÖRSELİ ÖZELLİKLE PINTEREST’TE ve INSTAGRAM HİKAYELER’DE PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM

Profesyonel Yaşam Koçu Desteği Almak İçin Geçerli 8 Sebep
Profesyonel Yaşam Koçu Desteği Almak İçin Geçerli 8 Sebep

1. Kendi Yolunuzu Bulmak

Profesyonel yaşam koçu olarak belki de yaptığım en önemli şey, insanların kendilerini kayıp ve şaşkın hissettiklerinde kendi yollarını bulmalarında destek olmaktır. Kim olduğunuzu veya neyi istediğinizi bilmediğiniz bir noktada iseniz, benimle çalışmak yeni yaşam yolculuğunuz için mükemmel bir başlangıç ​​noktası olabilir.

2. Hedefinizi Netleştirmek

Eğer aklında net olmayan konular var ise, profesyonel yaşam koçu olarak seninle çalışabilirim ve eksik olduğun noktaları netleştirmenizi sağlayabilirim. Zamanınızın çoğunu aslında ne yapmak istediğinizi bilerek yaşıyorsunuz ama yoğunluktan dolayı ne istediğiniz sürekli bulanık bir halde kendini gösteriyor. Bir yaşam koçu, hedeflerinizi netleştirmenizi ve bunların farkına varmanızı sağlayabilir.

3. Vizyon Sahibi Olmak

Bir hedefe ya da vizyona sahip olduğunuz zamanlar vardır, ancak bunu nasıl başaracağınız konusunda hiçbir fikriniz yoktur. Profesyonel yaşam koçunuz olarak, bir eylem planı oluşturma adımlarında size yol arkadaşlığı yapabilirim. Böylece nerede olmak istediğinizin farkına varır ve koçluk süreci boyunca adım adım gelişirsiniz.

4. Doğru Kariyere Sahip Olmak

Belki de pek çok kişi şu an istediği işte çalışmıyor. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de kişinin yapabilecekleri hakkında farkındalık seviyesinin az olmasından kaynaklanıyor. Profesyonel koçluk sürecinde, kariyeriniz için neyi daha iyi yapmak istediğinizi belirler ve bu süreçte ilerlerken motivasyon sağlayan profesyonel koç olarak size eşlik edebilirim.

5. Daha Sağlıklı Olmak

Sağlığınız konusunda ulaşmak istediğiniz bir hedefiniz olabilir. Örneğin kilo vermek, daha fit olmak gibi. Ancak bunlar netleştirilmemiş ve ölçülebilir olmayan hedeflerdir. Profesyonel koçluk sürecimde sizi dinleyip doğru soruları sorarım ve istediğiniz hedef netleşir. Daha sonra koçluk seansları ile bu süreci takip ederiz ve birlikte istediğiniz noktaya ulaşırız. MUTLU OLMANIZ İÇİN İYİ BİR SEBEP DEĞİL Mİ?

6. Motive Olmak

İstediğiniz bir şey için motive olamamak veya sizi destekleyen birinin olmaması gerçekten zor bir durumdur. Motivasyon, yaşamınız için olmazsa olmaz bir unsur. Size yapmak istediğiniz şeyler için motivasyon sağlayacak, sizi bu süreçte takip edecek ve birlikte istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayacak bir motivasyon koçunuzun olması, sizi istediğiniz hedefe ulaştıracak belki de en önemli şey. 🙂

7. Ertelememek

Ertelemek, seni olmak istediğin yere asla götürmez. Disiplinli bir şekilde hedeflerinize ulaşmak , düzenli yapılan eylemleri gerektirir ve işlerin zamanında yapılmasını ve programınıza uyulmasını gerektirir. Profesyonel yaşam koçunuz olarak davranış kalıplarınızı değiştirmenize yardımcı olabilirim ve istediğiniz hayatı yaşamak için erteleme alışkanlığınızı kırmanız yolunda yol arkadaşlığı yapabilirim.

8. Kendinize Duyduğunuz Güveni Artırmak

Benimle yol almanın daha büyük faydalarından biri, hedefinize giden yolda eylemleri yaptıkça kendinize olan güveninizi kazandığınızı görmeniz olacaktır. Kendinize duyduğunuz güvenin artması ise yaşam kalitenizin artması demek ve ayaklarınızın üzerinde daha sağlam durmanız demektir. Daha güçlü ve hedeflerini gerçekleştirmiş bir birey ise hayata daima güvenle bakacaktır.

Kaynak : LifeHack.org