Mutluluk Serüveninde Yürümek [21 ÖZEL TEKNİK]

Hedefler, insanın kendisini ve dünyasını daha iyi yapabilmek için gerekli olan hususlardır. İyi yaşamak ve dünyayı daha iyi yapmak adına yaşamımızda hedefler belirleriz. İçinde yaşadığımız yüzyılda, daha ileri gitmek için hep bir sonraki mihenk taşını belirlememiz gereklidir. Bu da ancak hedeflerinizi belirlediğinizde mümkün olur. Eğer hedeflerinize nasıl ulaşabileceğinizi bilirseniz, bu süreçte işiniz her zaman daha kolay olacaktır. Bu 21 başlıktan oluşan makale, sizlerin işini epey bir kolaylaştıracaktır.

1. Potansiyelinizi Özgür Bırakın

Potansiyelinizin sınırsız olduğunu unutmayın. Fakat neyi ne kadar yapabileceğinize de dikkat edin. Çünkü her şeye her zaman gücünüz yetmeyebilir. Böylesi süreçler için ciddi mücadeleler gerekir. Bugüne kadar yapabildikleriniz, bugünden sonra yapabilecekleriniz için ciddi mesajlar içeriyor. Bunu unutmayın!

2. Hayata Dair Sorumlulukları Elinize Alın

Bugün olduğunuz her şeyden, düşündüğünüz, söylediğiniz ve yaptığınız her şeyden ve bu andan itibaren olan her şeyden tamamen siz sorumlusunuz. Bahane vermeyi veya başkalarını suçlamayı bırakın. Bunun yerine, her gün hedeflerinize doğru ilerlemeyi sürdürün.

3. Geleceğinizi Ciddi Şekilde Planlayın

Önümüzdeki ay ve yıllarda neler yapabileceğinizi ve neleri gerçekleştirebileceğinizi iyice planlayın. Kendinizi ve dünyanızı daha iyi yapmak için, ihtiyaç duyduğunuz tüm kaynaklara sahipmiş gibi geleceğinizi düşünün ve planlayın.

4. Size Ait Değerlerin Ne Olduğunu Tespit Edin

İç dünyanızdaki değer ve inançlar, sizi bir kişi olarak tanımlar. Gerçekte neye inandığınızı ve hayatınızın her alanında buna ne kadar önem verdiğinizi düşünün. Değerlerinize önem verin ve bir duruşunuz olsun. Bu sizi gerçekten değerli yapacaktır.

5. Hedeflerinizi Gerçekçi Bir Şekilde Belirleyin

Yaşamınızın her alanında gerçekten ne yapmak istediğinize karar verin. Berraklık ve netlik, mutluluk ve yüksek performans için çok önemlidir.

6. Merkezi Bir Amaç Oluşturun

Hayatınızı inşa etmek için merkezi bir amaca ihtiyacınız var. Diğer hedeflerinize diğerlerinden daha fazla ulaşmanıza yardımcı olacak tek bir amaç olmalıdır. Ne olduğuna karar verin ve her zaman üzerinde çalışmaya gayret edin.

7. Neye İnandığınızı İyice Analiz Edin

Kabiliyetleriniz, etrafınızdaki dünya hakkındaki inançlarınız ve herhangi bir faktörden etkilenen duygularınız, eylemleriniz üzerinde daha fazla etkiye sahip olacaktır. Tüm bu hususların, sizin için mümkün olan her şeyi başarma konusunda size etki ettiğini unutmayın.

8. Başlangıç Noktanızı Belirleyin

Hedefinize ulaşmak için yola çıkmadan önce başlangıç ​​noktanızın dikkatlice analizini yapın. Bugün tam olarak durumunuzu belirleyin ve gelecekte ne yapmak istediğiniz konusunda dürüst ve gerçekçi olun.

9. Nasıl İlerlediğinizi İyi Ölçün

Hedeflerinize giden yolda kendiniz için net ölçütler, ölçüler, ölçümler ve puan tabloları belirleyin. Bu önlemler ne kadar iyi yaptığınızı değerlendirmenize yardımcı olur ve ilerledikçe gerekli ayarlamaları ve düzeltmeleri yapmanıza olanak sağlar.

10. Engelleri Kaldırın

Başarılı olmak için, problemleri çözmeye ve hedefinize giden yoldaki engelleri ortadan kaldırmaya odaklanın.Bu yeteneğe sahip olmak çok önemlidir. Bu husus üzerinde ustalaşmanız gereklidir. Kendinizi bu hususta iyice geliştirin ve her problemin bir çözümünün olduğunu unutmayın. Zihninizi bu hususta iyice zorlayın.

11. Kendi Alanınızda Uzman Olun

Benimsediğiniz alanda, kendiniz ve dünyanız için en iyilerden biri olmayı benimseyin. Buna göre yaşamınızı sürdürün. Kendi alanınızdaki ilk% 10’a katılmayı hedefleyin. Uzun uğraşlar sonunda da zirveyi hedefleyin. Her gün üzerinde çalışın ve oraya ulaşana kadar asla çalışmayın. Allah’a güvenin ve başarıyı isteyin. Niyetiniz ve istekleriniz, emin olun bu şekilde gerçekleşecektir. Ancak akılcı olmayan hususlar konusunda da mücadele etmeyin. Faydalı olan hususlar, sizin için ve dünyanız için önemlidir.

12.Doğru İnsanlarla Çevrenizi Güçlendirin

Görüştüğünüz ve sosyalleştiğiniz kişiler, başarı faktörünüzü etkiler. Sevdiğiniz, saygı duyduğunuz ve hayran olduğunuz insanlarla ilişki kurmaya çalışın. Kartal olmak istiyorsan kartalla uç. Yılan olmak istiyorsan, yılanla gez. Sonuç hep bu şekilde olur.

13. Eylem Planı Oluşturun

İyi düşünülmüş bir planı olan sıradan bir kişi, çevresinde sürekli daireler çizer. Bu şekilde davranan her birey, ilerleme mantalitesine hiç bir zaman kavuşamaz. Planlama yapma ve organize etme beceriniz, en büyük ve en karmaşık hedeflere bile ulaşmanızı daima sağlayacaktır.

14. Zamanınızı Yönetmeyi Bilin

Pratik ve kanıtlanmış zaman yönetimi prensiplerini uygulayarak verimliliğinizi ve performansınızı iki katına çıkarmayı ve daha fazlasına katlamayı öğrenin. Her zaman başlamadan önce öncelikleri belirleyin ve zamanınızı en değerli bir şekilde kullanmaya odaklanın.

15. Günlük Hedeflerinizi Gözden Geçirin

Amaçlarınızı ve hedeflerinizi gözden geçirmek ve yeniden değerlendirmek için daima zaman ayırın. Doğru bir şekilde ilerlediğinizden ve hala sizin için önemli olan şeylere çalıştığınızdan emin olun. Hedeflerinizi ve planlarınızı yeni bilgilerle değiştirmeye hazır olun.

16. Hedeflerinizi Zihninizde Canlandırın

Hayal gücünüz, hayatınızın gelecek cazibe merkezlerini oluşturmak için bir ön izleme görevini taşır. Tekrar tekrar ulaşmak istediğiniz yerleri zihninizde canlandırın. Net, heyecan verici zihinsel görüntüleriniz tüm zihinsel güçlerinizi harekete geçirir ve hedeflerinizi hayatınıza çeker.

17. Şaşırtıcı Bir Hayal Gücüne Sahip Olun

İhtiyaç duyduğunuz her şeyi gerçeğe çevirebilecek inanılmaz bir gücünüz var. Fakat bunun için ciddi mücadeleler vermeniz gerekiyor. Bir çember etrafında dönmeyi bırakın ve ileriye doğru bakın. Hedeflerinize ulaşmak için hayal gücünüzü kullanın. İşleri gerçeğe dökün. Sonucu almaya inanın.

18. Esnek Olmayı Bilin

Hedefiniz konusunda net olun, ancak hedefinize ulaşma sürecinde esnek olun. Aynı sonucu elde etmek için sürekli olarak yeni, daha iyi, daha hızlı, daha ucuz yollara açık olun ve bir şey işe yaramazsa, farklı bir yaklaşım denemeye istekli olun.

19. Yaratıcı Yönünüzü Güçlendirin

Sorunları çözme konusunda daha yaratıcı bir yeteneğiniz varsa, bunu not alın. Üzerinde çalışmaya gayret edin. İstediğiniz şeylere ulaşmanın farklı yolları her zaman vardır. Yaratıcı olun. Herhangi bir engelin üstesinden gelmek ve kendiniz için koyabileceğiniz herhangi bir hedefe ulaşmak için en uygun şeyleri yapabileceğinize kesinlikle inanın.

20. Her Gün Bir Şeyler Başarın

Her gün sizi başarmak istediğiniz şeye bir adım yaklaşın. %1 bile olsa ilerlemeyi eksik etmeyin. Ciddi ve temiz akıl ile düşünün. Başaracağınıza inanın. Sonuç bu şekilde gelecektir.

21. Kalıcılığı Benimseyin

Yaşamınızda büyük başarı elde etmenizi sağlayacak tek şey, kalıcı olmaktır. Yaptığınız her güzel şeyi sağlamlaştırın. En büyük darbelerde bile yıkılamaz hale gelsin. Bu şekilde başardıklarınız, sizi daha otoriter ve daha güçlü gösterecektir.

Mutluluk serüveninde yürümek kolay değildir. Azim ve kararlılık gerektirir. Mücadele ruhu gerektirir. Hedeflerinizde başarıyı yakalamak istiyorsanız, mücadelenizi güçlü tutmalısınız. Sevgiyle kalın.