Daha Başarılı Biri Olmak İçin Günlük Hedefler Belirle!

Hayattaki hedefin nedir?

Biraz daha iyi bir vücut yapmak mı? Yoksa daha fazla zengin olmak mı? Daha iyi bir işe sahip olmak mı? Bu örnekleri çoğaltabilirim. Peki bu ve buna benzer hedeflerine ulaşmak için her gün düzenli olarak neler yapıyorsun?

Belki de bir şey yapmıyorsun. Çünkü belirsizlik içerisindesin ve yapman gereken şeyi kararlaştırma konusunda sıkıntı yaşıyorsun.

Belirsiz Bir Durum İçerisinde Kalma!

Pek çok kişinin en önemli sorunlardan birisi yaşamında belirsizlik yaşamasıdır. Yaşamını belirli hedefler üzerine oturtmaz isen, ne için yaşadığını bilemezsin.

Kilo vermek istiyor olabilirsin. Ancak ne kadar sürede ve ne şekilde kilo vermen gerekeceğini bilmiyorsun. Bu yüzden kilo veremiyorsun. Ya da bir işte başarılı olmak istiyorsun ancak hedefin olmadığı için ve belirsiz kaldığın için o durumda başarıya ulaşamıyorsun.

Tüm bunları aşmanın en önemli yolu ise günlük hedefler belirlemektir. Tabi günlük hedeflerini belirlerken uzun vadeli bir hedefe göre belirlemelisin.

Günlük Hedefler Belirleyerek Başarıyı Yakalayabilirsin!

Seçtiğin bir alan için bir vizyon oluştur kendine. Daha sonra bu vizyon için günlük olarak neler yapabileceğini tespit et. O gün içerisinde ulaşmak istediğin nokta için adım adım neler yapabileceğini gör.

Eğer 90 kilodan 80 kiloya düşmek istiyorsan bu hedefini 4 aylık bir hedef olarak belirle ve her hafta ne yapacağını tespit et. Daha sonra her hafta yapman gerekenlere ulaşmak için her gün neler yapabileceğini tespit et. Her gün hedefine doğru adım atarak istediğin sonuca ulaş.

Mesela spora başlama konusunda bir video çekmiştim. Aşağıda izleyebilirsin.

Bunu farklı uzun vadeli hedeflerin için de yapabilirsin. Ancak bu şekilde başarıya ulaşabilirsin.

Başarıya ulaşmak için adımlarını çok büyük atma. Bacakların yırtılır tabir-i caizse. Ancak büyük düşün ve dikkatli adımlar at. Başarı öyle gelir ve hedefler öyle gerçekleşir.

Bu konuda bir destek almak istersen yaşam koçundan yardım al! Bu konuda sana yardımcı olabilirim.

Kendine iyi bak.