[heading text=”Muhammet TAŞDEMİR” tag=”h3″ bot=”0px”][heading text=”Profesyonel Yaşam Koçu” tag=”h5″]
Muhammet TAŞDEMİR- Profesyonel Yaşam Koçu
Muhammet TAŞDEMİR- Profesyonel Yaşam Koçu

Hedeflerinizi belirlemek, değişiklik yapmak ve yeni bir şey yapmaya başlamak çoğu zaman yapabileceğiniz en zor şeylerden biridir. Bir insanın yapacak gücünün olması fakat ne yapacağını bilememesi gerçekten zorlu bir süreçtir. İşte bu noktada bu işin bilimsel disiplinlerine göre hareket ederek size gerçekten yol arkadaşlığı yapabilecek bir profesyonel yaşam koçu, hayallerinizi ve fikirlerinizi yorumlamanıza ve bunları somut hedeflerinize göre düzenlemenize yardımcı olur. Bir bakıma, kafanızın söylediklerine ve kalbin tutkularına işaret eden bir anlaşma bulmak için ne söylediğini bağlamanıza yardımcı olurlar.

PROFESYONEL YAŞAM KOÇU olarak, hedeflerinizi gerçekleştirmenize, yeni değişiklikler yapmanıza ve hayallerinizi gerçekleştirmeniz yolunda size ortaklık yapmaktayım. Şu an içinde bulunduğunuz noktadan, hayalinizdeki gitmek istediğiniz yere ulaşmanıza yol arkadaşınız olmaktayım. Sizi motive eden ve kendiniz için vizyonunuza ulaşmanızı ortaya koyan kişiyim. Hayatında istediğin ne gibi bir değişiklik var ise gel ve beraber yürüyelim bu yolda.

Kendinizi içinde sıkıştığınız taş bloklarından kurtarmak, engelleri görmenizi sağlamak ve bunları bir bir geçmenizde size yol arkadaşlığı yapmak, benim için büyük bir keyif doğrusu.

Aileniz ve arkadaşlarınızla konuştuğunuzda size tavsiyelerde bulunurlar, öğütler verirler ve bunlardan dolayı rahatsız olursunuz. Kendi kararlarınızı vermek istersiniz. Kararlarınızı verirken de gerçekçi olmadan, ölçülebilir olmadan net kararlar vermeniz çoğu zaman zordur. Profesyonel yaşam koçunuz olarak; fikirlerinizi ve hedeflerinizi nesnel olarak ortaya koyan yol arkadaşınız olabilir, büyük hamlenizi yapmaya başlamanızı hissettirebilirim. Şu an bunu okurken vücudunuzda bir enerji değişimi olmuştur belki de 🙂
SİZE BİR TERAPİST İLE ARAMDAKİ FARKIN NE OLDUĞUNU ANLATAYIM

Profesyonel yaşam koçu olarak bir terapist aramdaki farkın ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bizim gibi profesyonel koçları terapistlerden ayıran birkaç temel ayrı yönler vardır. Bunlardan şöyle bahsetmek isterim:

 1. Profesyonel yaşam koçu olarak depresyon, anksiyete ya da akıl hastalığı gibi sorunları tedavi etmiyorum.
 2. Profesyonel yaşam koçu olarak, geçmişinizle uğraşmak yerine öncelikli olarak şu ana ve geleceğe odaklanarak hareket ediyorum.
 3. Profesyonel yaşam koçu olarak, sadece izninizle profesyonel görüşüm olarak tavsiyelerde bulunabilirim. Genel olarak tavsiye verme makamı değilim. Bunun yerine, sizi dinliyorum ve yolunuzu, gerçeğinizi ve cevaplarınızı bulmanıza yardımcı olacak doğru soruları soruyorum.
 4. Profesyonel yaşam koçu olarak sizi A’dan B’ye götüren çözümlere daha fazla odaklanıyorum. Koçluk seanslarımın odak noktası, hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak yeni hareket ve düşünme yollarınızı bulmanız olacaktır.

PROFESYONEL YAŞAM KOÇUNUZ OLDUĞUMDA HAYATINIZDA NELER DEĞİŞECEK?

1- HEDEFİNİZ NETLEŞECEK

 • Net olmayan her şeyin, aslında seans boyunca izlenecek sürecin ardından sizde saklı olduğunu göreceksiniz.
 • Bunu ne zaman ve nasıl yapabileceğinizi göreceksiniz.
 • Neye ihtiyacınız olduğunu kesin bir şekilde tespit edebileceksiniz.
 • Bunu niçin yaptığınızı anlayacaksınız ve daha fazlası.

2- STRATEJİLERİNİZ BELLİ OLACAK

 • Netleşen hedefin stratejilerini belirlemiş olacaksınız.
 • Bu stratejileri ne zaman ve nasıl yapacağınızı göreceksiniz.
 • Sizi hedefinizi gerçekleştirmeye doğru götüren süreçte nelerden yardım alabileceğinizi net bir şekilde göreceksiniz.

3- EYLEMLERİNİZ BELLİ OLACAK

 • Eylem planınız hazır olacak. Bu eylemleri ne zaman gerçekleştirdiğinizi göreceksiniz.
 • Süren seanslarda biten eylemleri tespit edip yeni eylem planları hazırlayacağız.
 • Gelinen son noktada artık gerçekten istediğiniz noktaya ulaştığınızı göreceksiniz. (KARARLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDERSENİZ EĞER)

Özet olarak bunlar. Eğer benden randevu almak isterseniz HEMEN BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ!


SİZE HANGİ ALANLARDA PROFESYONEL KOÇLUK HİZMETİ SUNABİLİRİM?

Aslında bu daha çok sizin yaşam alanlarınızı belirlediğimizde ortaya çıkan bir süreçtir. Hemen bana ulaşın ve yapacağımız ÜCRETSİZ SEANSTA yaşam alanlarınızı belirleyelim ve yaşamınızda hangi alanda eksik olduğunuzu görelim. Sonra eksik olduğunuz alandaki konuyu netleştirelim ve yolculuğumuza başlayalım.

ARA ve BİLGİ EDİN!