2019’da Kendinizi Daha İyi Görmenizi Sağlayacak 14 Soru

2019 yılı girmek üzere. Bu yazıyı yazdığım tarih 31 Aralık 2018 ve bu yazımı yazarken aslında hissettiğim en önemli şey, yeni bir yıla girerken gerçekten 2019’da bende ne gibi değişiklikler ve farklılıklar olacağı. Çünkü bu süreç tabi herkes için önem arz etmektedir. Çünkü değişim ve gelişim aslında bazen farkında olmadan gelir insan hayatına. Bu da beraberinde yeni tecrübeler ve yeni farklılıklar kazandırır.

Size tecrübeler ve farklılıklar kazandıracak olaylar olacak 2019’da. Bu sizi belki de daha olgun veya belki de farklı biri yapacak. Ancak önemli olan burada gerçekten kendinizi daha iyi görmeniz ve kendinizi daha iyi tanımanız olacaktır.

Kendinizi daha iyi görebilmeniz adına, kendinize sorabileceğiniz 14 farklı soruyu sizler için hazırladım. Bu sorular kendinizi tanımanızda ve kendinizi daha görmenizde etkin rol oynayacak sorulardır. Bu soruları lütfen bir kağıda yazın ve cevaplarını samimi bir dil ile kendiniz cevaplayın.

 1. Kendinizi 3 Kelimede Nasıl Biri Olarak Tanımlıyorsunuz?
 2. Ne İçin Yaşıyorsunuz?
 3. Hayatınızda Yapmanız Gereken En Önemli Değişiklik Nedir?
 4. Acı Çekmek Sizin İçin Ne Kadar Değerlidir?
 5. Pes Etmemek İçin Neler Yapmaktasın?
 6. Her Zaman Nelerden Kaçınmaya Çalışırsın?
 7. Kendine Önemli Bir Hediye Verseydin Bu Ne Olurdu?
 8. Şu An En Çok Neye İhtiyacın Var?
 9. Kendini Tamamen Özgür Hissetseydin, İlk Yapacağın Şey Ne Olurdu?
 10. En İyi Yapabildiğin Şey Nedir?
 11. Şu An Kendinde Neye Kızgınsın ve Kendinde Neyi Affetmek İstersin?
 12. Mutluluk Ne Değildir?
 13. Sevdiğin İnsanlarda Genellikle Ne Gibi Bir Etki Bırakmak İstersin?
 14. Hayat Sizce Neyi Beklemek İçin Çok Kısadır?

Bu sorular ile ilgili samimi yanıtlarınızı bir A4 kağıdı üzerine yazdıktan sonra kendinizi sorgulayın. Göreceksiniz ki bu cevaplar ile birlikte kendi ışığınızı gördüğünüzde bir şeyleri değişitrmek daha kolay olacak. Eğer bir şeyleri değiştirmek için yolunuza profesyonel koç ile birlikte devam etmek istiyorsanız benden RANDEVU ALMANIZI beklerim. Sevgiyle kalın!